„Vaďovské Vidlohry 2009“

4.júl 2009


  „... a máme za sebou ďalšiu vydarenú akciu, svojim rozsahom azda najväčšiu, aká sa kedy vo Vaďovciach uskutočnila.“ - tak toto som si spolu s ostatnými organizačnými spolupracovníkmi povedal v nedeľu 5.7. okolo piatej ráno, keď z reprosústav lemujúcich 10 m dlhé a 4 m vysoké hudobné pódium dozneli posledné tóny a na svetelnej rampe zhasli posledné záblesky reflektorov a svetelných robotov, ktoré spolu s hudbou vytvárali počas celého sobotného dňa a noci neopakovateľnú hudobno-svetelnú show. Niekto z posledných zábavychtivých vytrvalcov opúšťajúcich za úsvitu areál miestneho ihriska ešte dodal „Ten kto nebol na Vaďovských Vidlohrách 2009, môže ľutovať! “.
  I bezprostredné reakcie prítomných a na akcii zúčastnených návštevníkov tieto slová len potvrdzujú. Mnohí po príchode do areálu, kde sa podujatie konalo, zostali prekvapení a užasnutí nad tým, čo sa v malej obci akou sú Vaďovce podarilo zorganizovať. Poďme teda pre tých, čo tam neboli priblížiť a pre tých, čo sa na nej zúčastnili pripomenúť trošku z tej „skvelej atmošky“, o ktorú sa postarali organizátori spolu s účinkujúcimi i samotní návštzevníci.
  Organizátori z radov nadšencov netradičných športových disciplín, dobrej zábavy a aktívneho oddychu za podpory sponzorov a obce Vaďovce pripravili pre návštevníkov Vaďovských vidlohier skutočne bohatú ponuku zaujímavých a netradičných hier pre deti i dospelých. Deti sa mohli zapojiť do súťaží o sladkú výhru v disciplínach „malý futbalista“, „šikovné ruky“ alebo „air soft safari“. Zároveň si mohli zaskákať na trampolíne, zašantiť na novovybudovanom detskom ihrisku, získať balónik alebo si zblízka pozrieť a vyskúšať hasičskú techniku miestneho dobrovoľného hasičského zboru.
  I dospelí dostali príležitosť zapojiť sa do rôznych súťaží o ceny v disciplínach ako bol „Vidlovrh do ďaľky“, „Megašípky“, „Traf ma!“, „Soft air safari“ alebo „Vaďovský football free style“. Výhrou okrem diplomov a medailí bola i novinka vidlohier, a to originálne vidlodukáty, tzv. „vidláky“, ktorých kurz voči euru bol 1 ku 1 a za ktoré si výhercovia mohli kúpiť občerstvenie v bufete alebo niečo z bohatej ponuky originálnych vidlosuvenírov, ktoré boli na predaj v informačnom a akreditačnom stredisku vidlohier.
  Pre záujemcov o šport bolo pripravené i malé futbalové ihrisko. Ani jedna z uvedených športových atrakcií nezostala počas sobotného dňa bez povšimnutia, naopak boli hojne využívané návštevníkmi všetkých vekových kategórií. Atmosféru krásneho sobotného slnkom zaliateho športového dňa dopĺňala hudba mixovaná skúseným DJ a nadšencom vidlohier Michalom, alias DJ Bororom. O 15.30 hod. sa za potlesku prítomných otvorila tanečná časť programu. Pozvaní detskí tanečníci z tanečnej skupiny Freeze dance zo Starej Turej predviedli nový, pol hodinu trvajúci program plný skvelých tanečných prvkov a nápadov, doplnených o zaujímavé odevné kreácie malých tanečníkov.
  Za svoje vystúpenie si od prítomných zaslúžene vytancovali dlhotrvajúci aplaus. Tanečnú časť vzápätí vystriedala hudobná časť, ktorú organizátori vidlohier umiestnili na hudobné pódium, najväčšie čo do veľkosti, zvuku a použitých svetelných efektov v doterajšej histórii Vaďoviec. Postupne sa pred svojimi priaznivcami a ostatnými návštevníkmi vystriedali regionálne kapelky ako inak s netradičnými názvami ako „Stavebný materiál“, „Nosohrivci“, „Zašitá diera“ a „Street spirit“.
  Počas viac ako štyroch hodín si tak Vaďovce mohli naživo užiť rôzne hudobné žánre od country, cez punk, rock až po rock´n´roll. A treba povedať, že tieto kapelky to vedia riadne rozpáliť. O ich čistý a dobre počuteľný zvuk sa počas celého vystúpenia starali profíci z firmy HypEx. Súbežne s hudobnou časťou sa na pripravenom ihrisku rozohral turnaj štyroch tímov, z toho jedného z Rakúska. Boli to Sosáci zo Starej Turej, FC Mannsdorf z Rakúska, BAF Stará Turá a miestne FK Vaďovce. V tomto poradí sa jednotlivé tímy v turnaji i umiestnili. Kokrétne výsledky v hodnotených súťažiach ( futbalový turnaj, vidlovrh ) sú zachytené v sekcii VIDLOHRY - Výsledky v hode vidlami 2009.
  Po vyhodnotení poslednej súťaže sa okolo deviatej hodiny večer súťažiaci začlenili medzi ostatných prítomných a spoločne za výdatnej podpory hudobnej produkcie z dielne DJ Borora a svetelnej show „hypexákov“ rozprúdili večernú tancovačku pod holým nebom, ktorá trvala až do nedeľného rána. A tu sa dostávam znova na začiatok mojich nových a nezabudnuteľných spomienok. Takže o tom boli celé Vaďovské vidlohry 2009. O stretnutí ľudí, relaxe, oddychu, zábave a dobrej nálade. Dúfam, že tí, ktorí sa zúčastnili zdieľajú pri čítaní týchto riadkov rovnaké alebo veľmi podobné pocity ako ja.
  Chcem preto v závere poďakovať celému tímu nadšencov z radov členov FK Vaďovce, kamošov a kamošky z Vaďoviec, ktorí spolu so mnou vidlohry pripravili. Špeciálne poďakovanie patrí DJ Bororovi, p. Barboríkovej, Gajdúškovej, Uhlíkovej, Masárovej a Fabianovej. Poďakovanie takisto patrí i hlavnému sponzorovi akcie - firme OXYMAT Slovakia s.r.o., ďalej firme IPM Plast Market s.r.o. obe so sídlom vo Vaďovciach a Obecnému úradu Vaďovce, bez podpory ktorých by sa akcia takého rozsahu nedala zorganizovať. Poďakovanie takisto patrí všetkým účinkujúcim a dobrovoľným hasičom z Vaďoviec za ich prínos a nezabudnuteľné zážitky, špeciálne partii okolo Ma5a a Michala z kapelky Zašitá diera z Nového Mesta nad Váhom.
  A poďakovanie patrí takisto i všetkým návštevníkom, ktorí prijali pozvanie a zúčastnili sa tejto netradičnej a originálnej akcie. Pre tých všetkých i pre Vás čitateľov mám tu jeden záverečný odkaz: „Do videnia na Vaďovských vidlohrách 2010!“


Libor Barborík
späť